logo klubu szkol                                       DZIEŃ ZMIAN

Jak się bawią dzieci w Afryce? W co ubierają się mieszkańcy Azji?

Czego uczą się dzieci w Ameryce Południowej?

Dlaczego życie ludzi w najodleglejszych zakątkach świata różni się od naszego?

Na te wszystkie pytania staraliśmy się odpowiedzieć w piątek 14.06. br. w dniu UNICEFu, który w tym roku nosił nazwę DNIA ZMIAN.

Na początku wszyscy uczniowie naszej szkoły podstawowej zgromadzili się na auli, by posłuchać przygotowanej specjalnie dla nich przez uczniów gimnazjum prelekcji o organizacji UNICEF, jej celach i obszarach działania. Następnie przeprowadzony został konkurs wiedzy o UNICEFie, a najpilniej słuchający i najlepiej odpowiadający uczniowie otrzymali cenne nagrody. Wreszcie uczniowie udali się do klas, gdzie w swoim gronie realizowali zajęcia na wybrany temat.

Np. uczniowie klas drugich mówili o dzieciach Nigerii i Ugandy, ich domach i zabawach, w które bawią się w czasie wolnym, o obyczajach i ubiorach. Klasa V przedstawiała życie i zwyczaje Masajów, a „zeróweczka” pisała list do dzieci z Afryki. Wszystkie klasy wykonały piękne rysunki, z których następnie wykonaliśmy wspólną wystawę.