Piątek - 4 sierpnia 2023r.

Friday - 4th August 2023

W piątek wybraliśmy się na wycieczkę do Osady Średniowiecznej znajdującej się w miejscowości Huta Szklana. Na miejscu uczniowie zobaczyli rekonstrukcje chat z XII wieku oraz pracowni np. tych należących do kowala czy szewca. Weszli również do chaty zielarki przepełnionej aromatycznymi ziołami. Nasi uczniowie wzięli również udział w warsztatach garncarskich podczas których stworzyli własnoręcznie naczynia z gliny.

On Friday we went on a trip to the Medieval Settlement located in Huta Szklana. There, the students saw reconstructions of huts from the 12th century and workshops, e.g. those belonging to a blacksmith or shoemaker. They also entered the herbalist's hut filled with aromatic herbs. Our students also took part in pottery workshops during which they created their own clay bowls.

2707202327072023