Poniedziałek - 21 sierpnia 2023r.

Monday - 21th August 2023

W poniedziałek rozpoczęliśmy Tydzień Recyklingu. Uczniowie utrwalili wiadomości na temat sortowania odpadów i ochrony środowiska. Rano wykonali kolorowe gąsienice, wykorzystując wytłaczanki po jajkach. Po południu Uczniowie wspólnie wykonali pracę plastyczną, dotyczącą tematu tygodnia. W międzyczasie radośnie spędziliśmy czas na placu zabaw. To był naprawdę udany dzień.

On Monday , we started Recycling Week. Pupils consolidated information about sorting waste and protecting the environment. In the morning they made colorful caterpillars using egg cartons. In the afternoon, Pupils worked together on a piece of art on the theme of the week. In the meantime, we happily spent time at the playground. It was a really successful day.

2707202327072023