Zajęcia świetlicowe z okazji dnia Dziadka i Babci

After-school activities on Grandpa's and Grandma's Day

Styczeń upływa nam miło i radośnie. Pod okiem Pani Mileny i Pani Magdy, dzieci wykonywały wiele pięknych prac wykorzystując przy tym różnorodne techniki plastyczne.
Miniony tydzień poświęcony był Babciom i Dziadkom, którzy obchodzą swoje święto 21 i 22 stycznia. W podziękowaniu za ich dobro, ciepło i miłość uczniowie przygotowali drobne upominki i laurki z życzeniami.

January is a nice and joyful month for us. Under the supervision of Mrs. Milena and Mrs. Magda, the children made many beautiful works using various art techniques.
Last week was devoted to Grandmothers and Grandfathers, who celebrate their holiday on January 21 and 22. In gratitude for their kindness, warmth and love, the students prepared small gifts and greeting cards.

wystapienia publ wystapienia publ