Ferie z KSP 12/02 - 16/02/2024

Winter holidays with KSP 2024

Pierwszy dzień ferii rozpoczął się rozgrzewką. Następnie omówiliśmy tematykę ferii 2024. Uczniowie wykonali plakaty pt. " Bezpieczne ferie". W ciągu dnia tańczyli układy do piosenki "Chocolate" jak również poznali kroki do "shuffle dance". Brali udział w malowaniu buziek. Aktywnie uczestniczyli w zajęciach sportowych, które miały miejsce na sali gimnastycznej. Uczniowie zakończyli pierwszy dzień ferii z uśmiechami na twarzy.

The first day of the break began with a warm-up. You talked about the topics of the 2024 holidays. They made posters titled: "Safe holidays". During the day, they danced routines to the songs "Chocolate" and also learned the steps to "shuffle dance". They took part in face painting. They actively participate in sports exercises, which take place in the gym. spent the first day of holidays with a smile on his face.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z 1 tygodnia ferii zimowych.

Kolejny dzień ferii rozpoczęliśmy od zajęć plastycznych. Uczniowie wykonywali króliczki z kolorowego papieru. W międzyczasie zagraliśmy w piłkę nożną na hali sportowej. Następnie wyruszyliśmy do kina "Moskwa" na film animowany pt. "Wyfrunięci". To był naprawdę udany dzień.

We started the next day of the holidays with art classes. The students made bunnies out of colored paper. In the meantime, we played football in the sports hall. Then we went to the Moscow cinema to watch an animated film entitled "Flew away". It was a really successful day.

W środę zaczęliśmy od wykonania kartek walentynkowych. Do ich stworzenia użyliśmy farb i patyczków. Następnie uczniowie rozwiązywali krzyżówki i quizy tematyczne. Wykonywali również personalizowane walentynki. W kolejnej części dnia, dzieci brały udział w grach i zawodach sportowych na hali sportowej. Zakończyliśmy dzień seansem filmowym, oglądając bajkę Disneya "Zakochany kundel".

On Wednesday we started by making Valentine's Day cards. We used paints and sticks to create them. Then, students solved crosswords and thematic quizzes. They also made personalized Valentine's Day cards. In the next part of the day, children took part in games and sports competitions in the sports hall. We ended the day with a movie, watching the Disney cartoon "The Mutt in Love".

Czwartek minął pod hasłem "Ulubiona postać z bajki". Rozpoczęliśmy słuchaniem baśni H. Ch. Andersena pt. " Królowa Śniegu" z zamkniętymi oczami, rozwijać w ten sposób umiejętność aktywnego i uważnego słuchania. Następnie dzieci rozwiązywały quizy, bajkowe kalambury i wykonały plakat tematyczny. Po obiedzie, spędziliśmy popołudnie bardzo aktywnie grając w gry zespołowe na sali gimnastycznej.

Thursday was under the slogan "Favorite fairy tale character". We started by listening to the fairy tales of H. Ch. Andersen entitled "Snow Queen" with eyes closed, thus developing the ability to listen actively and carefully. Then the children solved quizzes, fairy tale puns and made a thematic poster. After lunch, we spent the afternoon very actively playing team games in the gym.

Ostatniego dnia pierwszego tygodnia Ferii z KSP uczniowie pogłębiali tematykę sportów zimowych. Wprowadzeniem do tematu zajęć był krótki film edukacyjny. Następnie uczniowie zagrali w kalambury i rozwiązywali quizy na platformach multimedialnych. Popołudnie spędziliśmy aktywnie na świeżym powietrzu. Uczniowie wykonali również pracę plastyczną odzwierciedlającą ich ulubioną dziedzinę sportu.

On the last day of the first week of winter break with KSP, students deepened the topic of winter sports. The introduction to the topic of the classes was a short educational film. Then, students played charades and took quizzes on multimedia platforms. We spent the afternoon actively outdoors. The students also made art work reflecting their favorite sport.