Zawody pływackie klas 3-4

Swimming competition for grades 3-4

Nasi uczniowie wzięli udział w Mistrzostwach Szkół Podstawowych klas III i IV w pływaniu. Zawody odbyły się 12 marca na pływalni Foka w Kielcach, gdzie sklasyfikowano 26 szkół podstawowych z naszego regionu. Łącznie w mistrzostwach wzięło udział ponad 280 zawodników, a naszą szkołę reprezentowało łącznie 16 uczniów. Dzięki zaangażowaniu i niezwykłej sile ducha sportowej rywalizacji nasi wychowankowie łącznie zdobyli 4 medale oraz 3 wyróżnienia w następujących konkurencjach:

• ● trzecie miejsce i tym samym brązowy medal zdobyła Urszula Gaj z wynikiem 43,10 płynąc 50 m stylem dowolnym w klasach III, gdzie wystartowało 56 zawodniczek;
  • ● czwarte miejsce wywalczyła Amelia Krzemińska zdobywając wyróżnienie z wynikiem 35,71 płynąc 50 m stylem dowolnym w klasach IV, gdzie wystartowały 34 zawodniczki;
  • ● czwarte miejsce oraz wyróżnienie zdobyła Pola Jopkiewicz z wynikiem 1: 09,22 płynąc 50 m stylem klasycznym w klasach III, gdzie wystartowały 22 zawodniczki;
  • ● trzecie miejsce i brązowy medal wywalczyła Amelia Krzemińska z wynikiem 48,94 płynąc 50 m stylem klasycznym w klasach IV, gdzie wystartowało 18 zawodniczek;
  • ● piąte miejsce uzyskując wyróżnienie zdobył Oleg Anuszkiewicz z wynikiem 1: 13,67 płynąc 50 m stylem klasycznym w klasach III, gdzie wystartowało 15 zawodników;
  • ● trzecie miejsce oraz kolejny brązowy medal zdobyła Urszula Gaj z wynikiem 51,24 płynąc 50 m stylem grzbietowym w klasach III, gdzie wystartowało 59 zawodniczek;
  • ● drugie miejsce wywalczyły Urszula Gaj, Nina Nowakowska, Pola Jopkiewicz i Amelia Krzemińska zdobywając srebrny medal z wynikiem 4: 33,30 płynąc 4x 50 m stylem dowolnym.

Gdzie wystartowało 8 sztafet. W punktacji drużynowej zajęliśmy 4 miejsce na 26 możliwych uzyskując łącznie 108 punktów, gdzie od 3 miejsca dzieliły nas tylko 2 punkty. Każdy z naszych uczniów reprezentujących szkołę bez względu na zajęte miejsce w generalnej klasyfikacji jest dla nas mistrzem pływania poprzez to, jak wiele serca uczniowie włożyli w te zawody przygotowując się do nich oraz biorąc w nich udział. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Our students took part in the Primary School Swimming Championships of grades 3 and 4. The competition took place on March 12 at the Foka swimming pool in Kielce, where 26 primary schools from our region were classified. A total of over 280 players took part in the championship, and our school was represented by a total of 16 students. Thanks to the commitment and extraordinary strength of the spirit of sportsmanship, our students won a total of 4 medals and 3 distinctions in the following competitions:

• ● Urszula Gaj took third place and thus the bronze medal with a score of 43.10 swimming 50 m freestyle in class III, where 56 competitors took part;
  • ● Amelia Krzemińska took fourth place, winning an honorable mention with a score of 35.71 swimming 50 m freestyle in class IV, where 34 competitors took part;
  • ● Pola Jopkiewicz took fourth place and a distinction with the result of 1: 09.22 swimming 50 m classic style in class III, where 22 competitors took part;
  • ● Amelia Krzemińska took third place and the bronze medal with a score of 48.94 swimming 50 m classic style in class IV, where 18 competitors took part;
  • ● Oleg Anuszkiewicz took fifth place and received distinction with the result of 1: 13.67 swimming 50 m classic style in class III, where 15 competitors took part;
  • ● Urszula Gaj took third place and another bronze medal with a score of 51.24 swimming 50 m backstroke in class III, where 59 competitors took part;
  • ● second place went to Urszula Gaj, Nina Nowakowska, Pola Jopkiewicz and Amelia Krzemińska won the silver medal with a result of 4: 33.30 swimming 4x 50 m freestyle.

Where 8 relay teams started. In the team scoring, we took 4th place out of 26, obtaining a total of 108 points, with only 2 points separating us from 3rd place. Each of our students representing the school, regardless of their place in the general classification, is a swimming champion for us because of how much heart the students put into these competitions, preparing for them and taking part in them. Congratulations to all participants!

zawody3-4 zawody3-5