Wycieczka do Magii Karmelu

The colourful and sweet lesson for the youngest pupils

W warsztatach wytwarzania lizaków i cukierków w Manufakturze Magia Karmelu udział wzięli uczniowie z klas 0a oraz 0b. Zaobserwowali proces powstawania cukierków i lizaków od momentu wylania gorącego karmelu na stół po złożenie całego wzoru lizaka i cukierka. Słodycze barwione były głównie naturalnymi barwnikami z owoców i warzyw. Dzieci własnoręcznie wykonały dla siebie lizaki w różnych kształtach. Dodatkową atrakcją było poznanie historii tajnego przejścia ukrytego w pomieszczeniu manufaktury oraz przejście do ukrytych pomieszczeń.

Students from classes 0a and 0b took part in workshops of making lollipops and candies at Manufaktura Magia Karmelu. They observed the process of making candies and lollipops, from the moment of pouring hot caramel on the table to the end result of lollipop and candy. Sweets were coloured mainly with natural dyes from fruits and vegetables. The children made their own lollipops in various shapes. An additional attraction was learning about the history of the secret passage hidden in the factory and going to hidden rooms.

1 tile