Dzień Świętego Patryka

Saint Patrick's Day

17 marca Irlandczycy na całym świecie obchodzą jedno z ważniejszych dla nich świąt - Dzień Świętego Patryka.
Z tej okazji uczniowie naszej szkoły w ramach zajęć języka angielskiego, wzięli udział w lekcji kulturowej poznając genezę tego święta, jakie są jego symbole oraz jak Irlandczycy obchodzą tę wyjątkową okazję.
Nowo nabytą wiedzę sprawdzili podczas klasowego quizu, a poznane słownictwo przećwiczyli rozszyfrowując zakodowane wyrazy.
Były też zielone przysmaki zrobione specjalnie na tę okazję :)

On March 17, Irish people all over the world celebrate one of the most important holidays for them - Saint Patrick's Day. On this occasion students of our school, as part of English classes, took part in a cultural lesson finding out about the origins of this holiday, what its symbols are and how the Irish celebrate this special day. They tested their newly acquired knowledge during a class quiz and practiced the vocabulary they learned by decoding hidden words.

patryk 1patryk 2