28 lipca 2017r. - piątek - polskie zamki i pałace

Nasza ostatnia podróż w czasie miała szczególny charakter. Wybraliśmy się na wycieczkę do Pałacu Biskupów Krakowskich, gdzie dowiedzieliśmy się, kim była szlachta i na własne oczy przekonaliśmy się, jak wyglądało ich życie codzienne. Zadziwiły nas ich obyczaje, a rozśmieszyły stroje. Po wycieczce cofnęliśmy się do czasów średniowiecza i projektowaliśmy zamki według własnego pomysłu - jedni budowali je z klocków, inni rysowali, powstała nawet ogromna stolikowo-pufowo-kocykowa forteca...

28.07128.072

27 lipca 2017r. - czwartek - podróż w przyszłość

Jak wiadomo, wehikułem czasu można podróżować w dwóch kierunkach, dlatego w czwartek wyruszyliśmy w przyszłość. Po zapoznaniu się z najnowszą historią lotów kosmicznych, komputerów i cudów medycyny, zaczęliśmy snuć nasze własne wizje przyszłości. W praktyce natomiast skonstruowaliśmy rakiety szybsze od prędkości światła i zaprojektowaliśmy futurystyczne stroje.

27.07127.072

26 lipca 2017r. - środa - nowy wspaniały świat

W środę nasz wehikuł czasu zabrał nas do przełomu XIX i XX wieku, kiedy to świat gwałtownie przyśpieszył. Najpierw poznaliśmy historię pierwszych samochodów, samolotów i machin wojennych, po czym zabraliśmy się do konstruowania aut z kartonu i składania różnych modeli szybowców z papieru. Dowiedzieliśmy się, jak wynaleziono żarówkę, radio i film, a na koniec wcieliliśmy się w naukowców badających właściwości światła i dźwięku.

26.07126.072 copy

25 lipca 2017r. - wtorek - wielkie odkrycia geograficzne

We wtorek przenieśliśmy się do czasów wielkich odkryć geograficznych. Poznaliśmy szczegóły odkrycia Ameryki przez Krzysztofa Kolumba i wzbogaciliśmy naszą wiedzę o życiu na statku. Zbudowaliśmy nasz własny okręt, który potem wykorzystaliśmy do szalonych zabaw inspirowanych morskimi podróżami. Zgłębiliśmy tajniki kartografii i przy pomocy własnoręcznie narysowanych map szukaliśmy skarbu ukrytego w zakamarkach szkoły.

25.07125.072

24 lipca 2017r. - poniedziałek - w Starożytnym Egipcie

W tym tygodniu wyruszyliśmy w podróże w czasie, a naszym pierwszym przystankiem był starożytny Egipt. Odkryliśmy tajemnice faraonów i zbudowaliśmy piramidy - z kartonu i z przyrządów gimnastycznych. Poznaliśmy makabryczne sekrety mumifikacji i postanowiliśmy... sami zamienić się w mumie. Na koniec spróbowaliśmy swoich sił w pisaniu hieroglifów.

24.07124.072 copy

21 lipca 2017r. - piątek - co to za gad?

W piątek 22. lipca wykonywaliśmy żółwie z butelek, bibuły, papieru kolorowego i włóczki. Obejrzeliśmy film edukacyjny o gadach i płazach, czytaliśmy wierszyki tematyczne. Bawiliśmy się w kalambury, urządziliśmy sobie salon gier planszowych. Braliśmy udział w zawodach sportowych na sali gimnastycznej. Zrobiliśmy podsumowanie tygodnia zwierząt egzotycznych w postaci quizu.
Pozdrawiamy!

21.07121.072

20 lipca 2017r. - czwartek - poznajemy różne gatunki małp

W czwartek 20. lipca rozmawialiśmy o różnych gatunkach małp, oglądaliśmy krótkie filmy edukacyjne na ten temat. Lepiliśmy zwierzęta egzotyczne z plasteliny, rozwiązywaliśmy wykreślanki matematyczne, których rozwiązaniem okazały się szkice różnych gatunków małp do pokolorowania. Urządziliśmy sobie również konkurs tańca z tematycznym podkładem muzycznym oraz zawody na sali gimnastycznej. Wyjątkową aktywnością w tym tygodniu wykazały się trzy osoby: Zuzanna Partyka, Liza Agarkov i Ivan Agarkov, którzy zostali nagrodzeni wakacyjnym dyplomem KSP.

20.07120.072

19 lipca 2017r. - środa - ptaki egzotyczne

Dzisiaj na świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia o ptakach egzotycznych. Czytaliśmy wiersze tematyczne, rozwiązywaliśmy rebusy, zagadki, graliśmy w kalambury. Obejrzeliśmy film edukacyjny o papugach występujących w Australii. Nie zabrakło zabaw ruchowych i prac plastycznych - wyklejaliśmy ptaki egzotyczne z plasteliny oraz rośliny z bibuły.

19.07119.072

18 lipca 2017r. - wtorek - zwierzęta żyjące w wodzie

Tematem dzisiejszego dnia były zwierzęta żyjące w wodzie. Obejrzeliśmy film o inteligentnych i sympatycznych delfinach a także o żółwiach. Było dużo ciekawych informacji np. że żółwie morskie nie potrafią chować głowy do skorupy a delfiny oddychają przez dziurkę w głowie. Rozwiązywaliśmy rebusy i zagadki dotyczące zwierząt wodnych. Szczególną aktywnością wykazała się Zuzia Partyka, która zaprezentowała wiersz "Morska orkiestra". Nie zabrakło naszej zabawy "Woda, wyspa, ląd". Oczywiście oprócz zajęć związanych z naszym dzisiejszym tematem robiliśmy też to, co bardzo lubimy czyli: budowaliśmy z klocków, graliśmy w gry, rysowaliśmy, wycinaliśmy i czytaliśmy. Znów poznaliśmy kilka przygód bohatera "Księgi dżungli".

18.07118.072

Więcej artykułów…

Strona 35 z 37