Wtorek - 16 lipca 2019r.

Tuesday - 16th July 2019

W drugim dniu odkrywania starożytnych cywilizacji wyruszyliśmy do Italii. Jej kolebką było miasto Rzym wraz z wszystkimi budowlami i dobrze jak na tamte czasy rozwiniętą infrastrukturą. Jednym z obiektów, który poznaliśmy to Koloseum. Chłopców zaciekawiły opowieści o walkach gladiatorów. Skłoniło to uczniów do wykonania pracy plastycznej "miecz gladiatora". Z masy solnej został uformowany miecz, który później nabrał kolorów za pomocą farb. Kolejnym punktem dnia było wyjście do Muzeum Dialogu. Po ciekawostkach, które dowiedzieliśmy się podczas prezentacji, uczniowie przystąpili do warsztatów plastycznych. Następnie udaliśmy się na lody, a w drodze powrotnej czekał jeszcze jeden punkt zwiedzania mianowicie ogród włoski. Poznając roślinność i cechy charakterystyczne ogrodów włoskich, uczniowie z chęcią zapamiętali wszystkie poznane ciekawostki cywilizacji rzymskiej.

The second day of exploring the ancient civilizations we started with a trip to Italy, Rome. So, we talked about the Colosseum and the gladiators' fights. We drew the sword of gladiator and made it from the salt mass. Next , we went to the Museum of the Dialogue. We learnt about very interesting facts.After that, we went to the Italian Garden and admired the beautiful flowers and had some ice-cream.