Wtorek - 30 czerwca 2020r.

Tuesday - 30th June 2020

Dzisiejszy dzień rozpoczęły się zabawami przy muzyce. Tańczyliśmy z Just Dance. Zwiedziliśmy też kilka ZOO w poszukiwaniu dzikich zwierząt. Byliśmy w Tanzani w Parku Narodowym i powtórzyliśmy nazwy zwierząt po angielsku. W Edynburgu obserwowaliśmy pingwiny, żyrafy, koale, tygrysy, lwy i pandy, w Marwell ZOO flamingi. Słonie udało się dostrzec w ZOO w Dublinie, a w San Diego: hipopotamy, baboony, niedźwiedzie polarne. Największej radości dostarczył dzieciom dziobak popisujący się umiejętnościami pływackimi w ZOO w San Diego. Następnie poznaliśmy sztukę origami i wykonaliśmy myszki z papieru oraz okulary przeciwsłoneczne. Spędziliśmy miło czas na szkolnym dziedzińcu odgadując zagadki o zwierzętach. Wczuliśmy się też w rolę „Rozbitków na bezludnej wyspie”. Opowiadaliśmy po jednym zdaniu w jaki sposób trafiliśmy na wyspę i w ten sposób powstała bujna opowieść. Zbudowaliśmy szałas na sali gimnastycznej i obejrzeliśmy „Madagaskar”.opowiadający o zwierzętach żyjących w ZOO, które musiały po serii wydarzeń znaleźć swoje miejsce w dziczy.

Today we began the fun with music. We danced with Just Dance. We also visited several ZOOs in search of wild animals. We were even in Tanzania in the National Park and repeated the names of the animals in English. In Edinburgh and observed penguins, giraffes, koalas, tigers, lions and pandas. At Marwell ZOO we saw flamingoes. In Dublin ZOO we saw elephants, and in San Diego: hippoes, baboons, polar bears. The platypus showing off his swimming skills at the San Diego Zoo was the most enjoyable for children. Then we learned the art of origami and made paper mice and sunglasses. We spent a nice time in the school yard guessing riddles about animals. We also changed into "Castaways on a desert island". We told one after onother a sentence how we got to the island and the result was a funny and engaging story. We built a shelter in the gym and watched "Madagascar", in which a group of friends, ZOO animals, finds themselves in the wild and has to adopt to the new situation.

010720020720