Czwartek - 2 lipca 2020r.

Thursday - 2nd July 2020

Zwierzęta morskie bardzo zaciekawiły dzieci, dlatego dziś wybraliśmy się do oceanarium. Byliśmy w Clearwater Marine Aquarium i widzieliśmy: delfiny, żółwie, pelikany i wydry, a w Zatoce Monterey wydry morskie, rekiny, pingwiny i meduzy. Dzieci poznały nazwy zwierząt morskich po angielsku. Po obiedzie odbyło się kolejne spotkanie z rodziną wilków. Dzieci poznały takie słowa jak: wataha, terytorium, matecznik, basior i wadera; rozwiązały krzyżówkę oraz łamigłówkę wyrazową. Poznawaliśmy też zachowania i zwyczaje kotów, nie tylko domowych, ale również dzikich. Obejrzeliśmy film przyrodniczy "Wszystko o kotach małych i wielkich" oraz wykonaliśmy pracę plastyczną - uroczego kota origami. Pojawiły się i owady. Rozmawialiśmy o tych, które występują w nie tylko w Polsce, ale i na świecie, po polsku i po angielsku. Dzieci wykonały owady z plasteliny.

The sea animals interested children so much that today we went to the oceanarium. We were in the Clearwater Marine Aquarium and saw: dolphins, turtles, pelicans and otters, and in the Monterey Bay Aquarium: sea otters, sharks, penguins and jellyfish. The children also learned the names of sea animals in English. After lunch we met the wolves family again. Kids learned vocabulary connected with our topic. They did crossword puzzles and played other word games. We learned abouts habits and behaviours of cats - wild and domesticated ones. We watched a nature documentary titled "The story of cats - wild at heart" and made an art project - an origami cat. We also talked about insects living in Poland and in the world both in Polish and English. To finish the day kids made insects from playdoh.

01 02 07 2002 02 07 20