Czwartek - 6 sierpnia 2020r.

Thursday 6th August 2020

Dzisiejszy dzień już od samego rana miał dla dzieci wiele do zaoferowania. Jeszcze przed śniadaniem uczniowie wraz z Panią Halinką od fizyki wykonywali proste doświadczenia fizyczne. Po śniadaniu natomiast dzieci mogły usystematyzować i sprawdzić swoją wiedzę z obszaru, jakim zajmowali się w środę, czyli zdrowego odżywiania. Brali bowiem udział w teleturnieju Familiada, gdzie podzieleni na dwie drużyny musieli w określonym czasie odpowiadać na zadane im pytania. Uczestnicy świetnie się dopingowali i współdziałali ze sobą. Po skończonej zabawie cała grupa poszła na spacer na Wzgórze Karczówka, gdzie odwiedzili mury klasztoru p.w.św. Karola Boromeusza oraz przyklasztorny ogród, skąd można było podziwiać przepiękną panoramę Kielc. Zadowoleni z wycieczki uczniowie po powrocie mieli czas na obiad i chwilę odpoczynku. Następnie najedzeni wszyscy wyruszyli na świeże powietrze na plac zabaw.

Today, children had a lot of fun from the very morning. Before breakfast, students were doing simple physical experiments. After breakfast, the children could systematize and test their knowledge of the area they dealt with on Wednesday, i.e. healthy eating. They took part in the Familiada game show, where, divided into two teams, they were answering some questions within a certain time. The participants cheered up and interacted with each other. After the fun was over, the whole group went for a walk to the Karczówka Hill, where they visited the walls of the monastery and its garden, from where they could admire the beautiful panorama of Kielce. The students, satisfied with the trip, had time for lunch and a moment of rest. Outdoor playground fulfilled that exciting day.

06082010608202