Zbiórka darów dla Podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach

Collection of goods for Animal Shelter in Dyminy

Jak co roku SU przeprowadził zbiórkę "Psu na budę". Z pomocą rodziców, uczniów, nauczycieli zebraliśmy karmę, miski, legowiska, zabawki i środki do pielęgnacji zwierząt. Wiele osób wzięło udział w tym przedsięwzięciu. Cieszymy się, że los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny uczniom naszej szkoły. W imieniu SU dziękujemy wszystkim za pomoc.

Like every year Student Government held a charity collection „ The tail wagging the dog". With a big help of parents, students, teachers we collected dog food, bowls, blankets, toys and some animal care products. Many people took part in this event. We are happy that lives of homeless stray dogs are not untouched for our students. On SG behalf we would like to thank you all for the support.

Green Nine Photographs Grid Flyerpobrane 1