Ferie z KSP - 5 stycznia

Winter holidays - 5th January

Dzisiejszego dnia uczniowie wyruszyli w kolejną podróż po Europie i konkurowali w quizie wiedzy o krajach europejskich. Zatrzymali się we Włoszech, które rozpoznali po charakterystycznym kształcie na mapie. Uczniowie poznali najsłynniejsze rzeźby i fontanny oraz takie pojęcia, jak wulkan, krater, lawa i erupcja. Na dłużej zatrzymali się w Wenecji-miasta na wodzie, w której spotkali gondolierów. Omówiliśmy tradycję karnawału. Następnie przygotowaliśmy maski na to wydarzenie. Dzień zakończyliśmy mistrzostwami Europy w piłce nożnej.

Today our students set on a journey around Europe and competed in A quiz about European countries. We have stopped over in Italy which they recognized by its characteristic shape. The students learned about the most famous sculptures, monuments and fountains. They learned about volcanos, craters and eruptions. We had another stop in Venice- the famous City on water. We discussed The Carnival and its traditions. Together we decorated masks. The day ended with the European Championships in football.

2.12.2