Środa - 11 sierpnia 2021r.

Wednesday - 11th August 2021

W środę wybraliśmy się do kraju, który przez wieki uważał się za Centrum Świata. Dzieci były zaskoczone, że mimo nie największej powierzchni Chiny są jednym z najbardziej zaludnionych krajów świata. Z wielkim zapałem uczniowie wymieniali się ciekawostkami o tym pięknym kraju. Obejrzeliśmy również film „38 faktów o Chinach" na podstawie, którego wykonaliśmy pracę plastyczną. Potem uczniowie rysowali znaki chińskie. Dużym utrudnieniem było rysowanie nogami. Po Południu uczniowie obejrzeli film edukacyjny o niezwykłych domach i zobaczyli jak wyglądają budowle w różnych krajach świata. Następnie graliśmy w grę słowną „Dom". Dzieci bawiły się również w architektów i projektowali niezwykły dom marzeń. Na koniec dnia była świetna zabawa na placu zabaw i wszystkim dobrze znana zabawa „Simon says"

On Wednesday we went to a country considered to be the Center of the World. The children were surprised to learn that China is not the largest country, but the most people live there. They exchanged interesting facts about this beautiful country with great enthusiasm. We also watched the film "38 Facts About China", based on which we made an artwork. Then the students drew Chinese characters. Drawing them with their feet was a great difficulty. In the afternoon, the students watched an educational film about unusual houses and saw what buildings in different countries of the world look like. Then we played the word game "House". The children also played architects and designed an unusual dream house. At the end of the day there was a lot of fun on the playground and the well-known "Simon says" game.