Wycieczka w Pieniny

A trip to the Pieniny Mountains

W środę 4 maja klasy piąte i szóste wyruszyły na wycieczkę w Pieniny. Pierwszym przystankiem była Szczawnica i uczniowie wraz z opiekunami wjechali koleją krzesełkową na Palenicę skąd podziwiali piękne widoki.
Następnie przeszli przez wąwóz Homole i pojechali do Czorsztyna, w którym mogli zebrać siły na dalsze wojaże.
Kolejnego dnia zrobiło się nieco trudniej, ale nasi uczniowie z uśmiechami na twarzach zdobyli Trzy Korony. Zmęczeni ale szczęśliwi wrócili na obiadokolacje i odpoczynek. Wieczorem wszyscy świetnie się bawili przy ognisku.
Ostatniego dnia uczniowie mieli okazje zwiedzić piękny zamek w Czorsztynie i popłynąć statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim podziwiając urokliwe widoki.

On May 4 together with students of grades 5 and 6 we went to Pieniny Mountains. First we took Szczawnica and from here we got to Palenica Hill by chairlift where we could admire beautifule view of mountains. After that ther was another atractive place to see Homole Valley. At the end of the day there was a time fto have a rest and charge a battery for next challenge to get to Trzy Korony Peak. Another atractions we had were to have a fire and on the last day we visite Castle in Czorsztyn and have o boat trip on the Czorsztyn lake. Everyone had fun and a good time.

012022