Wtorek - 12 lipca 2022r.

Tuesday - 12th July 2022

We wtorek wybraliśmy się do Muzeum Orła Białego znajdującego się w Skarżysku - Kamiennej. Już sama podróż do muzeum była dla niektórych nowością - udaliśmy się tam pociągiem! W muzeum, nasi uczniowie zobaczyli ekspozycję plenerową, na której wystawiony był głównie sprzęt wojskowy. Zobaczyli między innymi pełnomorski kuter torpedowy ORP "Odważny" oraz samolot Ił -24 do którego wnętrza mogli wejść.

On Tuesday we went on a school trip to a military museum in Skarżysko-Kamienna. The journey in itself gave students a lot of joy - we went by train and for some it was their first time. In the museum, students saw an open-air exhibition of various military equipment. The most impressive were an enormous sea-going torpedo boat "Brave" and the Ił-24 plane, which they could enter.

12.07.2022 112.07.2022 2