Wiosna w świetlicy

Spring in the common room

Świetlica szkolna oferuje szeroki wachlarz zajęć, które dają dzieciom wiele radości, pozwalają wyrazić emocje, odkryć nowe pasje czy talenty.
Do takich zajęć należą zajęcia teatralne, które są szczególną formą aktywności i ekspresji twórczej dla uczniów klas młodszych.
Mamy też coś dla miłośników prac manualnych i plastycznych. Uczniowie z radością powitali Panią Wiosnę i z wielkim zaangażowaniem wykonali kolorowe wiosenne prace, które zdobią ściany naszej świetlicy.

The school's common room offers a wide range of activities that give children a lot of joy, allow them to express their emotions, and discover new passions or talents.
Such activities include theater classes, which are a special form of activity and creative expression for students of younger grades.
We also have something for lovers of manual and artistic work. The pupils welcomed Mrs. Spring with pleasure and with great commitment made colorful spring works that decorate the walls of our common room.

wiosna1wiosna2