Park Legend

Legends Park

11 kwietnia klasy trzecie odwiedziły Park Legend w Nowej Słupi.
To było naprawdę ekscytujące doświadczenie! Na ścieżce edukacyjnej uczniowie spotkali wirtualnego przewodnika - pielgrzyma, a także czarownicę, którzy wspólnie oprowadzali grupy przez różnorodne sale, pełne intrygujących legend związanych z województwem świętokrzyskim.
Uczniowie wysłuchali opowieści o powstaniu Kielc, Kakonina czy Świętego Krzyża, a nawet przekroczyli bramy piekła, by na własne oczy zobaczyć Madejowe łoże.
Na koniec zwiedzania odbył się krótki seans w kinie 3D, promujący największe atrakcje regionu. Dużo ekscytacji wywołał również symulator lotu, dzięki któremu wszyscy uczestnicy mieli okazję przemierzyć na miotle Góry Świętokrzyskie i wylądować w środku sabatu czarownic!
Słoneczna pogoda zachęciła wszystkich do spaceru, a pyszne lody były idealnym zwieńczeniem wycieczki.

On April 11th, the third-grade classes visited Legends Park in Nowa Słupia. It was truly an exciting experience! On the educational path, students encountered a virtual guide - a pilgrim, as well as a witch, who together led groups through various rooms filled with intriguing legends associated with the Świętokrzyskie Voivodeship. Students listened to stories about the founding of Kielce, Kakonin, and the Holy Cross, and even crossed the gates of hell to see Madeja's bed with their own eyes. At the end of the tour, there was a short 3D cinema screening promoting the region's greatest attractions. The flight simulator also generated a lot of excitement, allowing all participants to fly on a broomstick over the Świętokrzyskie Mountains and land in the middle of a witches' Sabbath! The sunny weather encouraged everyone to take a walk, and delicious ice cream was the perfect end to the trip!

legendy1legendy2