BIAŁA SZKOŁA W BIAŁCE TATRZAŃSKIEJ

Poszukując zimy i jej nieodłącznych atrybutów - śniegu i mrozu, uczniowie Kolegium Szkół Prywatnych wyruszyli z początkiem stycznia w Tatry. I udało się!

sp0.jpg  1525161_715279611839654_1110061931_n_copy_copy.jpg

„Biała Szkoła”, zorganizowana w dniach  07.01.-12.01.2014, była zgodnie z oczekiwaniami uczniów - biała i radosna. Nie tylko z nazwy! Wprawdzie nie udało się ulepić bałwana, nie było też bitwy na śnieżki, ale białemu szaleństwu nie było końca. W tym sezonie królował snowboard. Na „desce” próbowali swych sił nawet zagorzali zwolennicy nart. Pod czujnym okiem instruktorów nabywali nowe bądź szlifowali już zdobyte umiejętności.
Swoją wytrwałością i determinacją zachwycali najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej. Dzielnie walczyli z „niesfornymi” nartami, które, nie wiadomo dlaczego, czasem same wybierały inny tor jazdy...

sp1.jpg  sp.jpg

Dni wyglądały właściwie podobnie. Dwa razy dziennie, po śniadaniu i obfitym obiedzie, uczniowie wyprawiali się na stok, by cieszyć się długo oczekiwaną białą zimą….
Natomiast każdy wieczór byl inny - była
dyskoteka z profesjonalną oprawą muzyczną w wykonaniu uczniów klasy II liceum, było wieczorne pływanie i relaks w basenach termalnych w kompleksie „Bania”, były  wieczorne spacery po świątecznie przystrojonej i oświetlonej Białce oraz  spotkanie z góralską muzyką w urokliwej karczmie.
Hitem okazał się snow tubing. Zjeżdżanie z górki na dmuchanych pontonach sprawiło frajdę zarówno tym najmłodszym jak również najstarszym uczestnikom „Białej Szkoły”. Wiek nie miał tutaj żadnego znaczenia! W końcu każdy dorosły ma w sobie coś z dziecka. Ostatniego dnia, jak co roku, uczniowie odwiedzili Zakopane. Krótki spacer po Krupówkach, zakupy i ostatnie spojrzenie na panoramę Tatr muszą wystarczyć uczniom do następnego roku!